Kim jesteśmy?

Optyk Jasiński to trzy punkty na terenie Radomia, bogaty wybór opraw i soczewek oraz szeroki zakres usług optycznych w przystępnej cenie. Czeka na Państwa rzetelna i fachowa obsługa z indywidualnym podejściem do każdego klienta. Cierpliwie słuchamy Państwa wymagań i oczekiwań aby w atmosferze miłej i nieskrępowanej rozmowy pomóc dokonać najlepszego wyboru. Zapraszamy wszystkich szukających optyka godnego zaufania, doceniających firmowe tradycje i otwartych na nasze doradztwo. Gwarantujemy, że okulary wykonane będą zgodnie ze sztuką.

Nasza współpraca z Państwem nie kończy się w momencie odbioru okularów, zapewniamy kompleksowy serwis oraz pomoc i doradztwo w zakresie optyki okularowej. Jako zakład o długich, rzemieślniczych tradycjach zajmujemy się wszelkiego rodzaju naprawami i zleceniami nietypowymi.

Zarys historyczny

Od założenia firmy upłynęło wiele lat i obecnie nie wszystkie fakty można ustalić, lecz według naszej wiedzy jesteśmy najstarszym istniejącym optykiem w Radomiu. Początki sięgają 1945 roku, kiedy pan Piotr Sekuła rozpoczął działalność.

obrazek Dyplom Piotra Sekuły, założyciela firmy. W dniu 19 kwietnia 1947 roku uzyskał tytuł Mistrza w rzemiośle optycznym. Dokument można obejrzeć w naszej siedzibie przy ulicy Traugutta 46/48

Początkowo zakład mieścił się przy ulicy Moniuszki a następnie został w latach 50-tych przeniesiony w podwórze kamienicy przy ulicy Żeromskiego 23. Nasza firma najczęściej kojarzona jest z tą lokalizacją, gdyż pod tym adresem działała najdłużej.
Pan Piotr prowadził działalność w trudnych powojennych czasach a także w nieprzyjaznych dla prywatnej inicjatywy latach PRL-u. Ciekawy i warty odnotowania jest fakt, że w zakładzie poza właściwym wyrobem okularów, przez pewien czas odbywał się też trudny proces produkcji szkieł okularowych. Było to związane z ówczesnymi trudnościami z zaopatrzeniem, szczególnie dotkliwymi dla prywatnej firmy.
Pierwszy właściciel zarządzał firmą aż do śmierci w 1985 roku, następnie działalność przejęła żona i syn.

Obecny właściciel, Krzysztof Jasiński związał się z firmą w 1987 roku, początkowo jako wspólnik, a od 1989 roku samodzielny przedsiębiorca. Krzysztof prowadzi firmę do dnia dzisiejszego, kontynuując dobre tradycje zakładu pana Sekuły.
Na przestrzeni lat firma rozwijała się i zmieniała, powstały też filie. W 1998 roku uruchomiliśmy drugi punkt przy ulicy Gagarina 9 na osiedlu Ustronie.
Kolejną filię otworzyliśmy w 2003 roku przy ulicy Focha. Ten punkt nie przyjął się na rynku i w 2005 roku został zlikwidowany.

Ograniczone i nie pozwalające na rozwój warunki lokalowe w siedzibie przy Żeromskiego 23 spowodowały, że w 2004 roku przenieśliśmy się z podwórza do lokalu znajdującego się od strony ulicy, w tej samej kamienicy. Tym sposobem nie zmieniając wieloletniej lokalizacji, zyskaliśmy możliwość rozwoju firmy, między innymi zwiększyliśmy ekspozycję opraw okularowych i uruchomiliśmy gabinet okulistyczny.
Największe zmiany nastąpiły w roku 2008. Brak możliwości dalszego zajmowania lokalu przy Żeromskiego 23 wymusił przeprowadzkę. Rozpoczęły się poszukiwania odpowiedniego miejsca dla nowej siedziby. Wybór padł na lokalizację przy ulicy Traugutta 46/48, gdzie przeprowadziliśmy się po długim remoncie. Pod tym adresem urzędujemy do dnia dzisiejszego.
W 2009 roku otworzyliśmy kolejny punkt, tym razem w kamienicy przy ulicy Żeromskiego 28 czyli w znanej nam okolicy, dokładnie vis-à-vis naszej historycznej lokalizacji.

Z historii firmy zachowała się pewna ilość dawnych opraw, materiałów i sprzętów optycznych które chcemy Państwu pokazać. Zbiór obejmuje przedmioty z różnych lat, jednak z racji ograniczonej przestrzeni wybraliśmy te najciekawsze, pochodzące głównie z okresu międzywojnia i wczesnych lat powojennych czyli z początkowego okresu działalności firmy. Pamiątki można oglądać w naszych punktach przy ulicy Traugutta 46/48 i Żeromskiego 28 do których serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy też do działu Fotogaleria w którym można obejrzeć zdjęcia naszej firmy oraz wspomnianych pamiątek.