Kim jesteśmy?

Optyk Jasiński to duży wybór opraw i soczewek oraz szeroki zakres usług optycznych w przystępnej cenie. Czeka na Państwa rzetelna i fachowa obsługa z indywidualnym podejściem do każdego klienta. Cierpliwie słuchamy Państwa wymagań i oczekiwań aby w atmosferze miłej, nieskrępowanej rozmowy pomóc dokonać najlepszego wyboru. Zapraszamy wszystkich szukających optyka godnego zaufania, doceniających firmowe tradycje i otwartych na nasze doradztwo. Gwarantujemy, że okulary wykonane będą zgodnie ze sztuką.

Nasza współpraca z Państwem nie kończy się w momencie odbioru okularów, zapewniamy kompleksowy serwis oraz pomoc i doradztwo w zakresie optyki okularowej. Jako zakład o długich, rzemieślniczych tradycjach zajmujemy się wszelkiego rodzaju naprawami i zleceniami nietypowymi.

Zarys historyczny

Od założenia firmy upłynęło wiele lat i obecnie nie wszystkie fakty można ustalić, lecz według naszej wiedzy jesteśmy najstarszym istniejącym optykiem w Radomiu. Początki sięgają 1945 roku, kiedy pan Piotr Sekuła rozpoczął działalność.

obrazek Dyplom Piotra Sekuły, założyciela firmy. W dniu 19 kwietnia 1947 roku uzyskał tytuł Mistrza w rzemiośle optycznym. Oryginalny dokument można obejrzeć w naszej siedzibie przy ulicy Traugutta 46/48.

Początkowo zakład mieścił się przy ulicy Moniuszki a następnie w latach 50-tych został przeniesiony w podwórze kamienicy przy ulicy Żeromskiego 23. Nasza firma często kojarzona jest z tą lokalizacją, gdyż pod tym adresem działała najdłużej.

Pan Piotr prowadził działalność w trudnych powojennych czasach a także w nieprzyjaznych dla prywatnej inicjatywy latach PRL-u. Ciekawy i warty odnotowania jest fakt, że w zakładzie poza właściwym wyrobem okularów, przez pewien czas odbywał się też trudny proces produkcji szkieł okularowych. Było to związane z ówczesnymi trudnościami z zaopatrzeniem, szczególnie dotkliwymi dla tzw. prywaciarzy.
Założyciel zarządzał firmą aż do śmierci w 1985 roku, następnie działalność przejęła żona i syn.

Obecny właściciel Krzysztof Jasiński związał się z firmą w 1987 roku, początkowo jako wspólnik a od 1989 roku samodzielny przedsiębiorca. Krzysztof prowadzi firmę do dnia dzisiejszego, kontynuując dobre tradycje zakładu pana Sekuły.

Po transformacji systemowej nastąpił szybki rozwój firmy. W związku ze zmianami gospodarczymi, na rynku optycznym pojawił się nowy, niedostępny dotychczas w kraju asortyment opraw i soczewek okularowych. Nowości szybko znalazły się w naszej ofercie a wraz z nimi w pracowni pojawił nowy sprzęt zdolny stawić czoła nowym wyzwaniom. Była to swego rodzaju rewolucja w stosunku do minionych czasów.

Kolejnym krokiem do przodu było owarcie filii. W 1998 roku uruchomiliśmy działający do dziś, drugi punkt przy ulicy Gagarina 9 na osiedlu Ustronie. Kolejny otworzyliśmy w 2003 roku przy ulicy Focha. Niestety ten punkt nie przyjął się na rynku i w 2005 roku został zlikwidowany.

Ograniczone i nie pozwalające na rozwój warunki lokalowe w siedzibie przy Żeromskiego 23 spowodowały, że w 2004 roku przenieśliśmy się z podwórza do lokalu znajdującego się od strony ulicy, w tej samej kamienicy. Tym sposobem nie zmieniając wieloletniej lokalizacji, zyskaliśmy możliwość rozwoju firmy, między innymi zwiększyliśmy ekspozycję opraw okularowych i uruchomiliśmy gabinet okulistyczny.

Duże zmiany przyniósł rok 2008. Brak możliwości dalszego najmu lokalu przy Żeromskiego 23 wymusił przeprowadzkę. Rozpoczęły się poszukiwania odpowiedniego miejsca dla nowej siedziby. Wybór padł na lokalizację przy ulicy Traugutta 46/48, gdzie przeprowadziliśmy się po długim remoncie. Pod tym adresem urzędujemy do dnia dzisiejszego.

W 2009 roku otworzyliśmy kolejny punkt, tym razem w kamienicy przy ulicy Żeromskiego 28 czyli w znanej nam okolicy, dokładnie vis-à-vis naszej historycznej lokalizacji. Do zespołu dołączył Rafał, syn Krzysztofa, powiększając firmowy skład do czterech osób.

Na przełomie 2019/2020 roku gruntownie wyremontowaliśmy lokal przy Gagarina 9 dostosowując go do panujących trendów i obecnego standardu dla tego typu wnętrz.

Na początku maja 2020 roku, po nieco ponad dekadzie działalności zlikwidowaliśmy punkt przy ulicy Żeromskiego 28. Przyczyniła się do tego epidemia koronawirusa.


Z historii firmy zachowała się pewna ilość dawnych opraw, materiałów a nawet szkieł i sprzętów optycznych które chcemy Państwu pokazać. Zbiór obejmuje przedmioty z różnych lat, jednak z racji ograniczonej przestrzeni wybraliśmy te najciekawsze pamiątki, pochodzące głównie z początkowego okresu działalności firmy. Zbiory można oglądać w naszych salonach przy ulicy Traugutta 46/48 i Gagarina 9 do których serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy też do działu Fotogaleria w którym można obejrzeć firmowe zdjęcia.