Badanie wzroku - gabinet optometryczny

Zapraszamy Państwa do naszego gabinetu na badanie wzroku. Dyplomowany optometrysta, mgr Katarzyna Sońta wykonuje badania pod kątem doboru okularów.

- Zapisy i informacja, tel. 48 362 45 89
- Gabinet mieści się w naszym salonie przy ulicy Traugutta 46/48.
- Badanie ma charakter wizyty prywatnej. Koszt to 80 PLN i nie podlega refundacji z NFZ.
- Przyjmowani są pacjenci powyżej 16-go roku życia.

Różnica między optometrystą a lekarzem okulistą

Optometrysta to specjalista który zajmuje się dokładnymi pomiarami oraz korekcją wad wzroku. W uproszczeniu, jego zadaniem jest dobranie pacjentowi odpowiednich mocy szkieł i wystawienie stosownej recepty na okulary, ewentualnie soczewki kontaktowe. Optometrysta nie diagnozuje i nie leczy chorób oczu, nie wykonuje też zabiegów i nie przepisuje lekarstw.
Do optometrysty udajemy się gdy mamy problem z nieostrym widzeniem, podejrzewamy u siebie wadę wzroku a także gdy zwyczajnie zachodzi potrzeba zmiany mocy posiadanych okularów.

Lekarz okulista poza zakresem pracy optometrysty, zajmuje się także diagnostyką i leczeniem chorób oczu, wykonuje zabiegi oraz posiada uprawnienia do przepisywania lekarstw.
Do lekarza udajemy się z problemami takimi jak zaburzenia widzenia, urazy, bóle, zaczerwienienia i choroby oczu. Wszelkie sprawy związane ze wzrokiem a wykraczające poza dobór okularów wymagają konsultacji z lekarzem okulistą.

obrazek